Obóz Tuchola 2014

14-08-2014

Hajime Kazumi najwybitniejszy zawodnik karate kyokushin w Japonii i na Świecie , żywa legenda karate, zaliczone 100 walk non stop bez żadnej walki przegranej. Teraz w Polsce !!!

Każdy Obóz Letni PFKK ( 29.07-3.08.2014) jest szczególny w swoim wymiarze i przebiegu. Tematem głównym szkolenia była pozycja i poruszanie się jako ważny element szkolenia w sztukach i sportach walki. 

Gościem specjalnym był Hajime Kazumi, który dziś prowadzi swoją organizację "Kazumi Karate International Association Iron Soul". Trenując kyokushin karate jako zawodnik min. zdobył pięciokrotnie tytuł Mistrza Japonii, vice-mistrza Świata open, mistrza Świata w kategorii +90kg. Jego specyficzny sposób poruszania się, rozgrywania pojedynków koronna technika mawashi-geri-gedan (low-kick) a także uporczywy ciężki trening a przy tym skromność i szacunek dla przeciwników stały sie inspiracją dla wielu ćwiczących kyokushin karate.

​ajime Kazumi podczas swoich zajęć przedstawiał podstawy swojego treningu bazowego opartego na ćwiczeniach Iken, Ken-jitsu i okinawskim karate. Podkreślał ważność ćwiczeń w kihon-geiko i ćwiczeń mentalnych. Przedstawił kata Sanchin-no i Naifanchin-shodan objaśniając technikę i bunkai. W treningach grupowych instruktorzy przedstawiali sposoby poruszania się w ido-geiko oraz analizowali i uczyli kata.

W czwartek wieczorem odbył się test 50 kumite sensei Macieja Kowalczyka 3dan. 
Za przykładem Andrzeja Poczwardowskiego do testu 50 kumite przystąpił Maciej Kowalczyk 3dan z Poznania. Test był trudnym sprawdzianem umiejętności i wytrwałości na ból i zmęczenie. To specyficzny test, któremu poddają się nieliczni. Wagę podnosił fakt, że całość obserwował Hajime Kazumi, który doskonale wiedział jaka to ciężka próba. Serdeczne gratulacje za przejście tej ambitnej próby walki ze swoimi słabościami dla Macieja Kowalczyka.

 

Podczas spotkania z uczestnikami obozu Hajmie Kazumi odpowiadał na pytania, które dotyczyły jego kariery zawodniczej, testu 100 kumite i codziennego życia.

Jednym z ważniejszych części obozu jest egzamin. Do komisji egzaminacyjnej poproszony został Hajime Kazumi, który uważnie przyglądał się zdającym na kolejne stopnie a szczególnie na czarne pasy. Egzamin składał się z części teoretycznej oraz praktycznej. Test praktyczny obejmował krótki kihon-geiko oraz rozbudowane ido-geiko. Ważnym elementem była prezentacja kata zarówno grupowo jak i indywidualnie. Do testu kumite przystąpili wszyscy uczestnicy obozu. Zdający egzaminy byli szczególnie obserwowani. Zdający na brązowe i czarne pasy rozpoczęli kumite od walk w systemie K-1. Dalej walki knock-down. Po zakończeniu kumite odbył się test tamashiwarii dla zdających na czarne pasy. Był to bardzo emocjonujący pokaz szczególnie w wydaniu zdających na 3dan.

Hajime Kazumi bardzo wysoko ocenił umiejętności ćwiczących podczas obozu. Podobała mu się atmosfera i zaangażowanie w treningi a także miejsce, które pozwalało dobrze trenować jak i odpocząć w przerwach. Również wysoko ocenił jakość testu egzaminacyjnego oraz atmosferę podczas testu go-ju kumite Macieja Kowalczyka.

Nasz region  reprezentowali trenerzy w osobach  : Kamil Więcławek, Sebastian Szewczyk, Zbigniew Nycek, Daniel Pakuła , Ariel Więcławek, Paulina Sobieracka, Matusz Pietrzak, Robert Łajdecki, Rafał Gębaslki.Dariusz Jasiakiewicz.

 

Egzamin na stopnie dan pozytywnie zaliczyli:

Wilusz Marek - Gdynia 3 dan
Żłobecki Paweł - Radom 3 dan
Więcławek Kamil - Turek 2 dan

Rzecki Paweł - Wrocław 2 dan
Czajkowski Marcin - Toruń 2 dan
Mikołajczak Artur - Poznań 2 dan
Jóźwiak Łukasz - Toruń 1 dan
Korcała Mariusz - Toruń 1 dan
Pęńsko Paweł - Toruń 1 dan
Wilento-Pióro Edyta - Toruń 1 dan
Semeniuk Tomasz - Golub-Dobrzyń 1 dan
Wojniarska Jolanta - Radom 1 dan
Sobieracka Paulina - Turek 1 dan
Kos Rafał - Wieruszów 1 dan
Gruszka Robert - Wieruszów 1 dan
Lipiński Tomasz - Świnoujście 1 dan
Trojanek Mikołaj - Bydgoszcz 1 dan
Smok Jakub - Mysłowice 1 dan
Prełowski Marek - Chełmno 1 dan

Gratulujemy !!

 żródło PFKK 

Zdjęcia:

Aktualności

Działy serwisu


Masutatsu Oyama

Masutatsu Oyama urodził się 27 lipca 1923 roku w wiosce niedaleko Gunsan w południowej Korei. W dwa lata później rodzice wysyłają go do siostry w Mandżurii (południowe Chiny). W wieku 9 lat, jako uczeń szkoły podstawowej w Korei, zaczyna studiować chińskie Kempo nazywane osiemnastoma rękoma. Kiedy Oyama powrócił do Korei w wieku 12 lat, zaczął kontynuować trening koreańskiego Kempo. czytaj więcej...



Projekt i realizacja online24.pl