Międzynarodowe sukcesy !!!

14-04-2015

W dniu 11 kwietnia 2015 roku we Wrocławiu -Kobierzyce  odbył się V Międzynarodowy Turniej Kyokushin Karate z udziałem kilkunastu krajów europy zachodniej i centralnej oraz ponad 30 najlepszych klubów karate w Polsce ( IK0, KAN, PFKK, PZK, PFSK, Shidokan) ) w tym zaproszona do udziału została reprezentacja   Klubu Sportów i Sztuk Walk sekcja Kyokushin Karate z Turku, Malanowa i Tuliszkowa , kierowana przez Dariusza Jasiakiewicza, Kamila Więcławka i Daniela Pakułę . Na starcie międzynarodowych zmagań stanęło  ponad 460 zawodników w konkurencji full Kontakt kumite, która została rozegrana na czterech pełnowymiarowych matach .  Skromna szesnastoosobowa reprezentacja naszego regionu wywalczyła 6 miejsc na podium zdobywając jedno złoto i dwa srebra oraz cztery brązowe medale. Najlepszą okazała się Paulina Zwolińska ,a srebrami okazali się Gabriela Kolenda i Igor Gotter , brązy wywalczyli Weronika Mikosik,  Adrianna Kolenda, Hubert Wasilewski . Wywalczyć medal nie było łatwo , gdyż w kategorii wagowej starowało od 50 do 40 zawodników co wiązało się ze stoczeniem 4 walk aby trafić do strefy medalowej. Dobrze wypadli  karatecy Jakub Orligóra, Emila Hubar Patrycja Będkowska ,Dominik Bilkowski,  którzy wygrali po dwa i trzy pojedynki i tylko jeden krok dzielił ich od strefy medalowej lecz ulegli w pojedynkach ćwierćfinałowych.  Na dalszych pozycjach znaleźli się ponadto Szymon Lewandowski, Kacper Grześkiewicz, Gabriel Skierski, Norbert Piechota, Marcel Rosiak, Natalia Pietrzak. W nieoficjalnej klasyfikacji drużynowej nasi zawodnicy wywalczyli 3-4 miejsce . Turniej tego typu jest najbardziej prestiżowym w środowisku karate jaki jest rozgrywany w Polsce i z roku na rok cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego organizator zaprasza tylko  najlepsze kluby w kraju do udziału w tych zawodach.  Turkowski klub nie wystawił  swoich  wszystkich najlepszych zawodników w tych zawodach  z uwagi na zbliżające się w kwietniu Mistrzostwa Polski Kyokushin Full Kontakt . Pomimo to występ w tych zawodach należy uważać za wspaniały sukces i potwierdzenie, że turkowskie japońskie karate należy do ścisłej czołówki krajowej i europejskiej. Zapraszamy na Otwarte Mistrzostwa Karate Kyokushin Fuul Kontakt w dniu 16 maja w Tuliszkowie. Zainteresowane kluby i organizacje po zgłoszeniu otrzymają regulamin startowy.