obóz karate 2016

30-07-2016

Wakacje w Powidzu

 

 Z ogromną radością grupa karateków z Klubu Sportów i Sztuk Walk po raz kolejny wypoczywała na obozie sportowo- rekreacyjnym w Powidzu. W zajęciach sportowych z kyokushin karate , judo i kickboxingu wzięła  udział 90 osobowa grupa karateków w wieku 6-16 lat.

Treningi odbywały się 2 razy dziennie w hali sportowej  czy na Orliku , jak i również w parku krajobrazowym przylegającym do Jeziora Powidzkiego. Karatecy mogli korzystać również z powstałego  w ubiegłym roku placu zabaw i placu do ćwiczeń rozwojowo treningowych

Tradycyjnie – jedną z ciekawszych atrakcji był trening nocny przy świetle księżyca . Był też czas na odpoczynek- plażowanie, zabawy w wodzie, dyskotekę  czy niezapomniany mecz Polska – Portugalia, który dostarczył   wiele emocji .

Ponadto obozowicze rozgrywali turnieje piłki nożnej czy rywalizowali na torze przeszkód, korzystali z dmuchawców. Oczywiście nie obyło się bez wakacyjnych tatuaży i kolorowych warkoczyków we włosach. Było też ognisko i pieczenie kiełbasek oraz prezentacje grup czyli skecze , piosenki czy parodie na temat obozowej kadry.

Znaczna grupa karateków  (pierwszy raz na obozie) wzięła udział w chrzcie na Samuraja, przechodząc testy wytrzymałości  i  odwagi.  Było to dla niektórych, nie lada wyzwanie.

Na zakończenie obozu odbył się egzamin na wyższe stopnie uczniowskie, głównym egzaminatorem był sensei Dariusz Jasiakiewicz.

Kierownikiem  obozu była Bożena Jasiakiewicz , natomiast zajęcia prowadzili trenerzy sportów walki  w osobach : Maciej Kowalczyk, Sebastian Szewczyk , Kamil Więcławek, Daniel Pakuła , Artur  Mikołajczak oraz Dariusz Jasiakiewicz. Natomiast nad zdrowiem wszystkich  uczestników obozu czuwała „ nasza niezawodna „ pielęgniarka - Hanna Fret.

 

Zdjęcia:

Aktualności

Działy serwisu


Masutatsu Oyama

Masutatsu Oyama urodził się 27 lipca 1923 roku w wiosce niedaleko Gunsan w południowej Korei. W dwa lata później rodzice wysyłają go do siostry w Mandżurii (południowe Chiny). W wieku 9 lat, jako uczeń szkoły podstawowej w Korei, zaczyna studiować chińskie Kempo nazywane osiemnastoma rękoma. Kiedy Oyama powrócił do Korei w wieku 12 lat, zaczął kontynuować trening koreańskiego Kempo. czytaj więcej...



Projekt i realizacja online24.pl