Ogólnopolski Obóz Szkoleniowy Kyokushin-K1

20-08-2016

Jak co roku niewielka miejscowość w województwie kujawsko-pomorskim -Tuchola, gościła ekipe z powiatu tureckiego na XIV obozie Polskiej Federacji Kyokushin Karate. W obozie udział wzięło ponad 100 osób z całej Polski w tym reprezentacja Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku w składzie: Sebastian Szewczyk, Kamil Więcławek, Robert Łajdecki oraz Izabela Derda. Instruktorami głównymi byli Shihan Bogusław Jeremicz 5Dan, Shihan Artur Wilento 5Dan oraz trener K-1 Jarosław Rogala.

                Obóz rozpoczynał poranny rozruch gdzie oprócz ćwiczeń ogólnorozwojowych wykonywano ćwiczenia Iken, które objaśniał i demonstrował shihan Jeremicz. Pozostałe 3 treningi w ciągu dnia z podziałem na grupy prowadzili również wybrani instruktorzy, gdzie doskonalono i uczono kata oraz podstawy walki. Podczas treningów kumite kyokushin karate i K-1 doskonalono formy ataku jako otwarcia akcji oraz obronę czynną. Trening combat poprowadził Janusz Drywa gdzie oprócz sposobów obronny przed atakiem przeciwnika pokazał ciekawe ćwiczenia wprowadzające i uzupełniające trening.

                W sobotę odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu oraz na stopnie mistrzowskie dan. Do egzaminu przystąpiło 16 osób w tym członek naszego klubu - Robert Łajdecki. Przed egzaminem praktycznym karatecy musili przejść test teoretytczny. Właściwy egzamin odbył się w dwóch częściach. W pierwszej, technicznej wzięli udział tylko zdający na stopnie. Oprócz prezentacji techniki podczas kihon-geiko, ido-geiko i kata było również kilka zadań specjalnych.. Do kumite – drugiej części egzaminu przystąpili wszyscy uczestnicy obozu. Zdający na czarne pasy stoczyli 5 walk w systemie K-1 i 25 walk knock-down kyokushin. Po tej części egzaminu osoby przystąpiły do testu łamania desek. Miło nam poinformować że Robert Łajdecki pozytywnie zakończył swój egzamin i jest posiadaczem czarnego pasa. 

Zdjęcia:

Aktualności

Działy serwisu


Masutatsu Oyama

Masutatsu Oyama urodził się 27 lipca 1923 roku w wiosce niedaleko Gunsan w południowej Korei. W dwa lata później rodzice wysyłają go do siostry w Mandżurii (południowe Chiny). W wieku 9 lat, jako uczeń szkoły podstawowej w Korei, zaczyna studiować chińskie Kempo nazywane osiemnastoma rękoma. Kiedy Oyama powrócił do Korei w wieku 12 lat, zaczął kontynuować trening koreańskiego Kempo. czytaj więcej...



Projekt i realizacja online24.pl