Kanadyjskie seminarium

20-04-2018

Czwartkowy wieczór 19 kwietnia w naszym klubie nie był zwykłym dniem treningowym. 

Nasi klubowicze mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć  w seminarium,  prowadzonym przez wybitnego, Kanadyjskiego  trenera Kyokushin  -  Zbigniewa Koszele, który na co dzień  mieszka i  trenuje w Kanadzie-Toronto i przybył do nas na zaproszenie sensei Dariusza Jasiakiewicza.

Sensei Koszela wpisał się do kart historii Karate w Kanadzie  jako pierwszy, i jak dotąd , jedyny Polak, który stoczył bez przerwy 100 walk kontaktowych ze zmieniającymi się przeciwnikami. Testy „100 Kumite ”, obywają się jedynie w tym stylu i do jego zaliczenia stają najlepsi karatecy świata, znani również z ringów K1.  Sensei Zbigniew Koszela stoczył także 23 profesjonalne walki  kick-boxingu na ringach całych Stanów Zjednoczonych, oprócz tego, jest dwukrotnym mistrzem Ameryki w Kyokushin i czołowym zawodnikiem Shidokan w wadze średniej.

Nasz gość z Ameryki  północnej,  zaprezentował wychowankom Klubu Sportów i  Sztuk Walk w Turku sekcji Kyokushinkai karate :

-  sposoby  i metody prowadzenia treningów w jego rodzimym klubie w Toronto
-  alternatywne rozwiązania i strategię prowadzenia walki sportowej na macie
-  techniki  udoskonalające samoobronę
-  kontrolowanie i przewidywanie zachowań przeciwnika

Całe seminarium cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych wychowanków, co świadczy o ich potrzebie pogłębiania wiedzy na temat Kyokushin oraz wielkim autorytecie jakim jest dla nas sensei Koszela, który pierwsze swoje kroki w kyokushin stawiał w naszym klubie w latach 80 tych, gdzie zdawał na swoje pierwsze pasy  i walczył na turniejach w Polsce.

My jeszcze raz dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tym wyjątkowym seminarium. OSU !

Zdjęcia:

Aktualności

Działy serwisu


Masutatsu Oyama

Masutatsu Oyama urodził się 27 lipca 1923 roku w wiosce niedaleko Gunsan w południowej Korei. W dwa lata później rodzice wysyłają go do siostry w Mandżurii (południowe Chiny). W wieku 9 lat, jako uczeń szkoły podstawowej w Korei, zaczyna studiować chińskie Kempo nazywane osiemnastoma rękoma. Kiedy Oyama powrócił do Korei w wieku 12 lat, zaczął kontynuować trening koreańskiego Kempo. czytaj więcej...



Projekt i realizacja online24.pl